INVERTO MONO BLOCK 2 LNB

In Stock
22  15 
In Stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Compare
Category:

MONO BLOCK INVERTO LNB 3°

 

E krijuar posaçërisht për tregjet evropiane të DTH, kjo LNB monobllok lejon marrjen e dyfishtë satelitore. Mund të përdoret për marrjen e transmetimit satelitor (në një antenë pjate 80 cm) të çdo dy satelitësh të ndarë me 3°. Ai mundëson shpërndarjen e tij në një Set Top Box me sintonizues të vetëm. LNB është optimizuar për transmetime me definicion të lartë dhe ofron performancë të shkëlqyer të figurës së zhurmës. I krijuar për të përmbushur specifikimet strikte dhe i prodhuar sipas standardeve më të larta të cilësisë së industrisë, ky LNB është një zgjidhje ideale për marrjen e transmetimit satelitor në të gjithë Evropën.

Karakteristikat kryesore

 • Zhurma me fazë të ulët, në përputhje me DVB-S2 (HDTV).
 • Figura e zhurmës së ulët (0,2 dB)
 • Konsumi i ulët i energjisë
 • Izolim shumë i lartë i polarizimit të kryqëzuar
 • Stabilitet me frekuencë shumë të lartë
 • Specifikimet teknike
  Gama e frekuencës së hyrjes në brez të ulët 10,7 GHz ~ 11,7 GHz
  Gama e frekuencës së prodhimit të brezit të ulët 950 MHz ~ 1950 MHz
  Frekuenca LO me brez të ulët 9,75 GHz
  Gama e frekuencës së hyrjes së brezit të lartë 11,7 GHz ~ 12,75 GHz
  Gama e frekuencës së prodhimit të brezit të lartë 1100 MHz ~ 2150 MHz
  Frekuenca LO e brezit të lartë 10.6 GHz
  Shifra e zhurmës 0,2 dB tip. (maksimumi 0,7 dB)
  Zhvendosja e temperaturës LO Maksimumi ±3,0 MHz.
  Saktësia fillestare LO Maksimumi ±1,0 MHz.
  Zhurma e fazës LO @ 10 kHz -90 dBc / Hz max.
  Fitimi i konvertimit 50 dB ~ 65 dB
  Rritja e valës (gjerësia e brezit mbi 26 MHz) ±0,75 dB
  Ndryshim fitimi (mbi brezin e plotë) ±4 dB maksimumi.
  Refuzimi i imazhit 40 dB min.
  Pika e kompresimit 1 dB (dalja @) 0,0 dBm min.
  Kontrolli, Përzgjedhja e A/B/C/D satelitore DiSEqC 1.0 (Sat A* = Pozicioni Satelitor Lindor, Sat B = Pozicioni i Satelitit Perëndimor)
  * Marrja e parazgjedhur satelitore
  Izolimi i polarizimit kryq 22 dB min.
  VSWR dalëse 2.5: 1
  Në nivelin e rremë të brezit -60 dBm max.
  Konsumimi aktual Maksimumi 120 mA. @ 11V ~ 20V
  Temperatura e funksionimit -30 °C ~ +60 °C
  Impedanca e daljes 75 Ω
  Lloji i lidhësit të daljes Lloji F (femër)
  Madhësia e rekomanduar e pjatës 75-85 cm (F/D = 0,6)
  Pesha 220 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “INVERTO MONO BLOCK 2 LNB”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Quick Comparison

SettingsINVERTO MONO BLOCK 2 LNB removePrerëse flokësh profesionale VGR V-085 removeTV MBAJTES MURI LEVIZES removeKARIKUES PER IPHONE 13 25W removeKABLLO E RRYMES ME 3 PRIZA 1.5 M removeKABELL E RRYMES 4 PRIZA+ 4USB PORTE remove
NameINVERTO MONO BLOCK 2 LNB removePrerëse flokësh profesionale VGR V-085 removeTV MBAJTES MURI LEVIZES removeKARIKUES PER IPHONE 13 25W removeKABLLO E RRYMES ME 3 PRIZA 1.5 M removeKABELL E RRYMES 4 PRIZA+ 4USB PORTE remove
Image
SKU
Rating
Price 15 15  30 10 11 15 
Stock
In Stock
In Stock
In Stock
In Stock
In Stock
In Stock
AvailabilityIn StockIn StockIn StockIn StockIn StockIn Stock
Add to cart

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

DescriptionMONO BLOCK INVERTO LNB 3°  
Prerëse flokësh profesionale VGR V-085 - Gold
TV MBAJTES MURI LEVIZES  LED-LCD  32" - 70"KARIKUES PER IPHONE 13 USB-C SET KOKE + FISHE 25WHAMA KABLLO E RRYMES ME 3 PRIZA 1.5 MLDNIO SE-4432 KABELL E RRYMES 4 PRIZA+ 4USB PORTE
Content
Weight
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare